2016. március 29., kedd

Fontos telefonszámok egy helyen/Letölthető lista

Miért jó, ha van valahol a lakásban egy ilyen lista kifüggesztve?!
Van egy pár indokom:

  • Ha te is pánikolós típus vagy, ha bármi történne, lehet nem tudnál elég gyorsan reagálni, és hirtelen kétségbeesésedbe elfelejtenéd a mentők, rendőrség vagy egyéb fontos telefonszámokat. Egyszer kellett mentőt hívjak, de a nevemet is alig tudtam elmondani ijedtségemben. Egy ilyen lista kifüggesztve sokat segíthet, nem beszélve arról, ha tudod külön a rendőrségnek, a helyi mentősöknek a telefonszámát, értékes, életmentő perceket spórolsz rajta.
  • Legtöbbször az interneten szoktam én is megnézni az orvos telefonszámát, de mi van, ha nincs villany, elromlik a gép, lemerül a telefon, amin a számok vannak...Ritkán, de összejönnek ilyen dolgok, és mindig akkor amikor pont nem kéne..:) Ha a fontos telefonszámok fel vannak írva, nyugodtabb lehetsz.
  • Aggodó anyukaként még az első 2 hónap tiszta ideg voltam, ha egyedül maradtam otthon..."Mi lesz, ha.. ? Mi lesz, ha...? A kicsi baba visszahányt mindent , öklendezett és én azt hittem, hogy most biztos megfullad...Hívtam gyorsan apát, de nem vette fel, persze dolgozott...A munkahelyi telefonszám nem volt benne a telefonomba, mert hát mindig van net, igaz...Igen, de a Wifi ki volt kapcsolva, kisebb sokkon mentem keresztül míg megszereztem a telefonszámot és elértem őt...Tudom, tudom, ennyire nem kell aggódni, de mond ezt egy friss anyukának...:D / Nekem 4 hónapig ki volt ragasztva az íróasztal polcára a helyes újraélesztés menete..
  • Ha egyedül vagy otthon, és fennt laksz az Isten háta mögött, hirtelen a gyereket vagy magadat el kell vidd a korházba, kocsi nincs, jól jön egy taxi telefonszáma.
  • Ha otthon hagyod valakire a gyereket, jó ha az érintett személynek is gyors hozzáférése van ezekhez a telefonszámokhoz.
  • Ha nagyobbak a gyerekek, és otthon vannak egyedül, akkor is hasznos ez a lista.
  • Meg amúgy is, jó ha egy helyen vannak az ilyen dolgok.
Kattints a képre a letöltéshez, és tedd ki a konyhába, előszobába jól látható helyre.



2016. március 23., szerda

Húsvéti menüsor tervező/Letölthető

     Nyakunkon Húsvét...lehet megkéstem ezzel a tervezővel, de nekem még fogalmam sincs, hogy mi lesz Húsvétra. Egy a biztos, a bárány.:) De most, hogy elkészítettem ezt a tervezőt, kinyomtatom, így biztosra fognak jönni az ötletek. Említettem már korábban is, ha én nem tervezek meg mindent az életemben, hamar átkarol a káosz, a menüvel is így jártam, de most, hogy papírt és tollat ragadok, lehet, hogy még valami ennivaló is kerül az asztalra a hétvégén.
     Biztos vannak közületek ügyes háziasszonyok, akiknél már sül a mákos/diós tekercs, meg mindenféle sütemény. Én az idén nem bonyolítom túl a sütemény részét, mert amúgy is diétázik vagy próbál (?!) az egész család..:)
     Szóval itt a letölthető tervező, szerintem jó pofa lett, alig várom kitűzzem a konyhafalamra.

2016. március 21., hétfő

Utazik a baba / Mit pakoljunk a babának?

   

      A hétvégén szülinapom volt...és úgy gyanítom a múlt évben jó feleség voltam és remélem, hogy jó újdonsült anyuka is, mert ajándékba egy wellness/felfedező hétvégi kiruccanást kaptam...Nagyon szükségem volt már rá, az anyukák tudják miről beszélek...:)
      3 nap 2 éjszaka, de a pakolásból kiindulva úgy tűnt egy hétre megyünk..:) Amíg össze nem pakoltam mindent, nem gondoltam volna, hogy egy 9 hónapos babának nagyobb táskája lesz, mint nekünk kettőnknek.

2016. március 16., szerda

A legjobb penész eltávolító veszélyes vegyszerek nélkül

Előtte

      Mivel igen kicsi a fürdőszobánk, és a ház északi részén fekszik, mindig hideg és párás, ezért sokat küzdöttem a penésszel a tusoló felett. Mígnem egyszercsak a neten olvastam , hogy milyen jó a teafaolaj erre a célra. Ki is próbáltam, és tökéletesen mükődik, már egy hónapja kezeltem le a falat, de a penésznek nyoma sincs.
       Azt kell tudni a teafaolajról, hogy erős fertőtlenítő hatása van, aminek nem áll ellen sem baktérium, sem vírus, sem gomba, sem penész..:) De fogyasztása mérgező hatású, szóval csak külső kezelésekre, és azt is csak csínyján használjátok.

Hogyan csináltam?

Így tedd ragyogóvá a mosogatót/ + Lefolyó tisztítás házilag

Image courtesy of Mister GC at FreeDigitalPhotos.net

A jól bevált házi szerek itt is segítenek, mondom, hogy mire van szükséged:

  • ecet
  • szódabikarbóna
  • víz
  • mikrószálas törlő



  1. A mosogatókagylót habos szivaccsal töröld át.
  2. Kevés szódabikarbónátot tegyél a szivacsra, és azzal súrold át a felületeket.
  3. Ecetes vízzel fújdd be az egészet.
  4. Szivaccsal töröld át.
  5. Polírozd mikrószálas kendővel.

Jó ránézni, igaz? :)

Lefolyó tisztítása házilag


Image courtesy of zirconicusso at FreeDigitalPhotos.ne

Hozzávalók:


  • 200 gr szódabikarbóna
  • 500 ml ecet
  • 1 l fővő víz


A szódabikarbonátot tedd a lefolyó szájához, és egyszerre töltsd rá az ecetet és a fővő vízet. Habozni fog!! Hagyd hadd dolgozzon a szer. Ha lecsillapodott, eressz rá kis vizet és kész is.

Nézd meg videón is a folyamatot!



2016. március 14., hétfő

Hogyan használd helyesen a hűtőszekrényt?

       

   

      A hűtő olyannyira az életünk részévé vált, hogy tudatában sem vagyunk neki, mekkora szerepet tölt be a konyhában. Csak betegyük , majd kivegyük a kaját, de biztos-e, hogy helyesen használjuk a hűtőt? Nem mindegy, mit melyik polcra teszünk, hogy a mi és az ételek előnyeire váljon. Az élelmiszereket más és más hőmérsékleten kell tárolni, ezért a hűtőszekrény polcain is különbőző a hőmérséklet. Hogy mit hova tegyél, íme pár tanács!

2016. március 12., szombat

Mikróhullámúsütő tisztítása

Image courtesy of Supertrooper at FreeDigitalPhotos.net

Nincs is könnyebb a mikróhullámúsütő tisztításánál.


  1. Végy egy tálat.
  2. Tölts bele egy rész ecetet egy rész vízhez.
  3. Elővigyázatosságból, hogy nehogy kirobbanjon az ecet a tálból, tegyél bele egy fogpiszkálót vagy valami fát, a buborékok így a fa köré fognak gyűlni.
  4. Tedd be a tálat a sütőbe , és állítsd be 5 percre, ha nagyon koszos 10 percre.
  5. Ha lejárt az idő, még várjál 2 percet míelőtt kivennéd a tálat.
  6. Óvatosan vedd ki egy konyharuha segítségével a tűzforró tálat.
  7. Egy nedves ronggyal töröld át a sütőt, a tálcáját vedd ki, habos vízben mosd el.
  8. A külsejét is habos szivaccsal töröld át, és kész is vagy. Ez hamar ment, igaz?




2016. március 11., péntek

A konyhai gépek tisztítása

A nagytakarítás /és nem csak/ alkalmából nem árt egy alapos tisztítás a konyhai gépeknek sem. A konyhapulton állva porosodnak, olajosodnak a főzéstől, és a belsejük is karbantartásra szorul.

A leggyakrabban használt konyhai gépek tisztításához következzen pár tipp.

A kenyérpirító tisztítása

Image courtesy of John Kasawa at FreeDigitalPhotos.net

Az egyik leggyakrabban használt gép a konyhában.

2016. március 10., csütörtök

Kanapé tisztítása házilag

Image courtesy of photostock at FreeDigitalPhotos.net


Sziasztok!

          Elérkeztünk a tavaszi nagytakarítás 5.napjáig. Ha velem tartasz te is, akkor eddig kész vagy az első négy nap teendőivel. Gyűlnek már a pipák az ellenőrzőlistán? Ha szeretnél te is egy ilyen listát, kattints a képre a letöltéshez:
 Ellenőrzőlista nagytakarításhoz
Ellenőrző lista nagytakarításhoz

         Ma a kanapét fogjuk többek közt kitisztítani. Ha csak felfrissíteni szeretnéd a kanapét, az egyszerű lesz, de ha neked is vannak foltok a kanapén, akkor be kell vetni pár trükköt. Vegyszer nélküli tisztításhoz adok tippeket, ha nem foltos a kanapéd, vagy csak kisebb szennyeződések vannak rajta.

2016. március 8., kedd

A legjobb módszer az ablakpucolásra

 

      Én garantálom Neked, hogy ez a legjobb, leggyorsabb, legolcsóbb, legkönnyebb ablakpucolási módszer. Semmi egyéb nem kell hozzá, mint két mikroszálas törlő (jó fajta) és meleg víz.
     Évek óta így csinálom, és ragyognak az ablakok, sehol egy folt.

Hogyan fogok neki??

Ellenőrzőlista a tavaszi nagytakarításhoz

      Habár még néhol havas táj, mint nálunk például, még decemberben sem volt ekkora hó, azért ez az időszak a  nagytakarításoké.
Gyönyörű nem, a kilátás az ablakunkból?
Jobb lenne napsütésben, egy kicsit enyhébb hőmérsékletben neki fogni az otthonunk rendszereséhéz, dehát ugye nem kívánság műsor.
     Múlt héten a lakásunkat rendszereztük, ezen/ és a jövő héten pedig kitakarítjuk. Összeállítottam egy ütemtervet, ha szeretnéd követni itt a program.

        Mivel tudom, hogy minden ember szituációja más, letölthetsz egy saját magadnak kitölthető listát, amelyen úgy tervezed meg a takarítást ahogy neked jó. 
Mert lehet, hogy:
  • neked több gyereked van
  • vagy munkába jársz
  • vagy munkába jársz és gyereket is nevelsz
  • vagy otthonülő anyuka vagy
  • vagy nem anyuka vagy
  • más az időbeosztásod
  • más a munkabeosztásod
  • mások a preferenciáid
       Szerintem a 14 nap elfogadható, így nem terheled túl magadat. A képre kattintva letöltheted.

14 napos tervező a nagytakarításhoz

Ez az ellenőrző lista nagyon jó motivációnak, mert amint el kezded kipipálgatni, egyre nagyobb kedved lesz folytatni a munkát, hogy minél hamarabb ki legyen pipálva minden. A képre kattintva letöltheted.

2016. március 7., hétfő

Hogyan portalanítsuk a fűtőtesteket?

/A bejegyzésben szponzorált tartalom található./

A fűtőtestek portalanítása főleg a téli szezon előtt fontos. Rengeteg por meg tud ülni bennük, és a fűtés beindításakor kellemetlen szagot áraszthatnak. Ha a lakásban mindent portalanítunk, a fűtőtesteket se hagyjuk ki! Igaz, macerás dolog, úgyhogy csak türelmesen! Akinek nincs türelme hozzá, rendelhet radiátortisztítást is, a profi szolgáltatók gyorsan és látványosan varázsolják tisztává a radiátorokat.

Íme pár tipp:

       Akinek van gőzőlője nagyon könnyű dolga lesz, de a többiek olvassanak tovább.:)

Típus 1.


  • Ha ez a fajta fűtőtested van, találtam egy videót, hogyan tudod leszedni a tetejét, hogy a belsejét is ki tudd takarítani.

  • Ha levetted a tetejét, amennyire tudod porszívózd ki, utána szárazon fogkefével vagy egy hosszú nyelű, lapos festő ecsettel egyenként a közöket pucold ki.
  • A külső részét mosogatószeres törlővel/szivaccsal töröld le, majd száraz ronggyal fejezd be a műveletet.

Típus 2.
  • Ezt a típúsú fűtőtestet elég macerás takarítani.. Először is próbáld kiporszívózni, vagy ilyen
    portörlővel felülről a közeket portalanítani. 
  • A nehezen hozzaférhető helyeken fogkefével vagy ecsettel próbálkozz. 
  • A külsejét habos szivaccsal töröld át.
  • Itt egy másik videó, hogyan lehet még megpróbálni a portalanítást. Egy próbát megér. :)





Típus 3.



  • Először a fenti portörlővel vagy egy pálcára tekert ronggyal a közöket pucold ki, majd mosogatószeres vízzel töröld át az egészet.
  • A kis sarkakban a fogkefe segít!


Típus 4.

  • A törölköző szárítót először is egy száraz ronggyal/kefével portalanítsd.
  • Majd fogj egy szappanos, vizes pamut rongyot, majd egyenként a csöveket töröld le úgy, hogy a rongyot átdugod a résen, majd a két kezzedel megfogod a két végét, és előre-hátra húzogatod a rongyot. (Ez érthető volt?:) )
  • A végén még egyszer egy száraz ronggyal fuss át rajta.


Szívesen veszem, ha valakinek van egy jó tippje a fűtőtestek tisztítására, és megosztaná velünk, a többiekkel is! 



2016. március 6., vasárnap

Hogyan tisztítsuk meg a lámpákat?

Image courtesy of aopsan at FreeDigitalPhotos.net


      Azt hiszem, bátran kijelenthetjük, hogy a lámpák, de főleg a csillárok rendszeres portalanítása valahogy kiesik a látószögünkből. Pedig porosak ám, s ezt mindig a nagytakarításnál konstatáljuk is, mikor felkapcsoljuk a villanyt, és hirtelen HD minőségben látjuk a szobát.  Igen, mert a por elvesz a fény erősségéből.

Itt egy pár tipp a különböző lámpák tisztításához.


Kristály csillár:
Image courtesy of Sira Anamwong at FreeDigitalPhotos.net

  • Kétféleképpen tisztíthatjuk meg, vagy mi megyünk a csillárhoz vagy ő jön hozzánk..:) Vagy székre állunk, és ott törölgetjük át, vagy leszedjük minden egyes darabját, majd vissza tesszük. Én az utóbbit javaslom, mert elég pepecselős munka széken állva egyesével törölgetni a kis darabkákat. 
  • Ha nem akarod leszedni a csillárt, először is kapcsold le a villányt, fogjál egy pamutrongyot, nedvesítsd be ablakpucolóval, állj a székre, és egyenként töröld át a darabokat, majd rögtön száraz ronggyal polírozd, hogy ne maradjanak foltosak. Az égőket óvatosan egy száraz ronggyal töröld át.
  • Ha leveszed a kristályokat , egy tálba engedj meleg vizet, tegyél bele kevés mosogatószert, és óvatosan helyezd bele a kristályokat. Ki is veheted és azonnal száraz pamut ronggyal töröld át.
  • Mielőtt vissza akasztod őket, töröld át a vázat és az égőket száraz ronggyal.

Klasszikus csillár:
Image courtesy of meepoohfoto at FreeDigitalPhotos.net
  • Csavarjuk le a tartozékokat, mosogatószeres vízben mossuk át, töröljük szárazra pamut ronggyal.
  • A vázat és az égőket óvatosan töröljük át egy száraz ronggyal.

Üveg lámpa:
www.ikea.com
  • Egy kis mosogatószeres ronggyal töröld át, majd polírozd pamut ronggyal.

Textíl lámpa:
Image courtesy of nipitphand at FreeDigitalPhotos.ne
  • A porszívó kis keféjével porszívozd át.
  • Nagyon óvatosan egy alig nedves ronggyal letörölheted az anyagot.
  • Egy szódás ronggyal töröld át a műanyag belsejét, ha van.

Papír lámpa:
Forrás:www.ikea.com
  • Ne használj vizet!
  • Egy mikrószálas törlővel töröld át.
  • Ha nehezen hozzáférhető helyek vannak, vedd a hajszárítót és a hideg fokozaton fújtasd le vele a port  /hajszálakat.

Fém lámpa:
Image courtesy of khongkitwiriyachan at FreeDigitalPhotos.net

  • Egy nedves pamut ronggyal töröld át, majd szárazzal polírozd.



Mire van szükségünk a tavaszi nagytakarításhoz?




     Ahhoz, hogy jól menjen a munka, és hatékonyan oszthassuk be az időnket, elengedhetetlen, hogy minden eszköz a kezünk alatt legyen. Készüljünk fel a nagytakarításra úgy, hogy előkészítünk mindent amire szükségünk lehet.

De mire is lesz szükségünk?


  1. Egy ruháskosárra, amibe beletehetünk minden takarításhoz szükséges eszközt, így egy helyen lesznek a dolgok.
  2. Egy tál/vödör víznek
  3. Mikrofaser kendők / Fontosnak tartom megjegyezni, ha van egy ilyen jó minőségű microfaser kendőd, semmi egyébre nem lesz szükséged az ablakpucoláshoz. Én évek óta ezt használom./
  4. Pamut törlők / régi fehér ruhákból is lehet.
  5. Ablaklehúzó
  6. Ecet legalább egy liter.
  7. Szódabikarbóna legalább 500 g.
  8. Tiszta alkohol vagy teafa/tea tree olaj a fertőtlenítőhöz
  9. Szóróflakon / ez opcionális, de ezekkel könnyebb.
  10. Esetleg illóolaj
  11. Egy leporoló eszköz / Vagy felmosó rúd egy frottier zoknival :D
  12. Egy kisebb súrló kefe
  13. Mosogatószivacsok
  14. Egy fogkefe
  15. Ha penészt kell kezelni tea tree olaj. /Fantasztikus/erről később.
  16. Felmosó
  17. Porszívó

Mint látod, nem kell semmilyen ipari tisztítószer, vagy vegyszer, így a babád/gyermeked is a közelben lehet és lesz ! :), míg takarítasz. Persze kivételek vannak, ha akad valahol egy nagyon makacs folt kanapén, szőnyegen, vagy olyan rászáradt zsírlerakódások, amin már ténleg semmi sem segít.

HÁZI KÉSZÍTÉSŰ TISZTÍTÓSZEREK



Általános tisztítószer:

  • Minden felületre a konyhában, fürdőben, textíliák tisztítása, letörlése.
  • Egy rész vízhez keverjünk egy rész ecetet, és egy pár csepp mosogatószert.
Ablak/Üveg tisztító:
  • Ablakhoz, üveg felületekhez, bútorok letörléséhez, nem csak tisztít de fertőtlenít is az ecetnek köszönhetően.
  • Egy rész vízhez egy rész ecet, +2 csepp illóolaj, ha nem szeretjük az ecet szagát.
Fertőtlenítő:
  • Kapcsolók, kilincsek, szemetesek, wc ülőke stb. letörlése.
  • 1 l vízhez 2 ek ecet, 15 csepp teafaolaj vagy 2 ek tiszta alkohol.
Surló paszta:
  • Makacs zsírlerakódások a konyhában, foltokra, fürdőszobában.
  • Szódabikarbóna igény szerint annyi vízzel elkavarva, hogy paszta állaga legyen. Cseppenthetsz ebbe is illóolajat.
  • Ha zsírlerakódásra használod,miután bekented, fújd le az ecetes vízzel, és úgy hagyd állni legalább egy-két órát.
Lefolyó tisztító:
  • Nagyszerűen működik.
  • 200 gr szódabikarbóna
  • 500 ml ecet
  • 1 l fővő víz
  • A szódabikarbonátot tedd a lefolyó szájához, és egyszerre töltsd rá az ecetet és a fővő vízet. Habozni fog!! Hagyd hadd dolgozzon a szer. Ha lecsillapodott, eressz rá kis vizet és kész is.

2016. március 5., szombat

Tavaszi nagytakarítás / Tippek, listák

     

     Hát itt lennénk. Holnap indul a mandula. Múlt héten sikeresen szortíroztunk, lomtalanítottunk, rendszereztünk. Ezzel már nagy feladattól szabadultunk meg, mert ha minden a helyén van, rendben van, sokkal könnyebb takarítani.
     Még csak most kezdenél neki a lomtalanításnak?
Itt egy összefoglaló segítségül.

  1. Útmutató a lomtalanításhoz!
  2. 1.Nap /Hálószoba
  3. 2.Nap/Gyerekszoba
  4. 3.Nap/Nappali
  5. 4.Nap/Fürdőszoba
  6. 5.Nap/Konyha
  7. 6.Nap/Raktárhelyiségek
  
Kedves Nőtársam, Anyuka!

Végy egy mély levegőt, tudatosítsd, hogy ezt muszáj megcsinálni, így vagy úgy, hiszen a végén úgyis a javunkra válik, magunkért, a családért tesszük. Vegyél egy papírt vagy töltsd le a listát, és gyorsan tervezd be a tennivalókat. Csak kis lépésekben haladj / gyerek mellett úgyse fog gyorsabban menni/ , hogy elkerüld a stresszt és a végkimerülést, na meg, hogy legyen aki megsüsse még a bárányt Húsvétra..:)
Én egy 14 napos programot állítottam össze, ha velem tartasz, annál nagyobb kedvvel fogunk dolgozni, ha ezzel kész leszünk, még lesz egy hetünk Húsvét előtt összeszedni magunkat.

A terv a következő






Minden nap fogok tippeket adni a takarításhoz, hogy biztosan ne maradj le róla, csatlakozz a Facebook oldalamhoz. 

2016. március 4., péntek

Pince, Garázs, Előszoba lomtalanítása

   
Forrás:www.projectmomma.com
  PINCE


      A pince/padlás (kinek hogy) a limlomok szentélye...Na itt aztán minden megtalálható, mert ez a családok raktárhelyisége is. Nagyrészt az ember azt sem tudja mi van ott. Telis tele kacattal, szeméttel elromlott, idejét múlt eletronikai eszközökkel, 20 éves ruhákkal, szerszámokkal, edényekkel, kerámiákkal, bútorokkal, esetleg élelemmel, és megszámlálhatatlan sok dologgal. S ezek persze tele porral. 

Fogjunk neki, de hogyan?
  1. Először is, hogy itt rendet tudjunk rakni, ha eddig nem volt, polcokra van szükségünk, ahol mindent tárolhatunk. 
  2. Utána dobozokra, ezek lehetnek karton dobozok, de jobbak a  műanyag dobozok, mert nem áznak, nedvesednek át, a lényeg lehessen lezárni őket. 
  3. Egy fekete vastag markerre, papírra/címkékre, hogy ráírhassuk a dobozokra, mi van bennük.
  4. Szükségünk lesz nagy szemetes zacskókra.
  5. Kezdjük egy sarokban. Minden amit már nem használunk, és nincs érzelmi értéke mehet a szemétbe. Elsősorban elromlott gépek, elektronikai cuccok, számítógépek , nagy tárgyak. Ezeket el kell vigyük egy gyűjtőhelyre. 
  6. A ruhák és mindenféle textília ami idejét múlt.
  7. Ha kidobtunk mindent amit kellett, takarítsuk ki a helyet.
  8. Nézzünk szét, és gondoljuk át, hogyan és miszerint tudnánk szortírozni a dolgokat?! 
  9. Kategorizáljuk a dolgokat! Ruhák, textilíák dobozban egy polcra, játékok, gyerekcuccok dobozban egy polcra, dekorációs elemek külön, sportfelszerélesek külön, és így tovább. 
  10. Jöjjön egy pár rendezett pince, hogy kedved kapjál, hogy a tiéd is így nézzen ki.
Forrás:www.today.com

Forrás: www.removeandreplace.com

Forrás: www.mysimplerlife.com

Forrás: www.castawaytheclutter.com



ELŐSZOBA


Hogyan tudod rendszerezni?
  1.  Szerelj fel akasztókat, minél több annál jobb. 
  2. A nem használt dzsekiket, kabátokat tedd el a szekrénybe, ne a fogasson hányódjanak.
  3. Ugyanígy tegyél a cipőkkel is.
  4. Jó ha van egy kis pad, szék az előszobában, cipő felhúzásakor praktikus, a gyerekeknek is könnyebb bekötni a cipőjüket.
  5. Tegyél lennebb is akasztókat a falra, ahová a gyerekek felakaszthatják az iskolatáskáikat. 
  6. Legyenek a kulcsoknak, pénztárcáknak külön kis tálkák.
  7. Az esernyőknek helyezz el egy esernyőtartót.
  8. Legyen egy doboz, ahová a sapkákat, sálakat bele lehet dobni, és egy polc a táskáidnak.
Pár ötlet:

Forrás: www.marthastewart.com

Forrás:www.buzzfeed.com

Forrás: www.freshandeasyfacts.com











2016. március 3., csütörtök

Konyha lomtalanítása


 KONYHA


       A konyha általában a lakás szíve, és állandó átjáróház. Mindenki arra törekszik, hogy a konyha mindig rendben legyen, mert itt folyik a legtöbb "koszos" tevékenység, itt mindenki megfordul, és egy anya itt tölti a legtöbb idejét. Ha már borul szembe veled minden a szekrényből, ideje lomtalanítani!

Hogyan fogjunk neki?

  1. Szükségünk lesz fehérpapírra, ragasztószalagra és rajzszegre.
  2. A legelső dolgod mielőtt neki kezdenél "rendetleníteni", csinálj rendet. :) Mosogass el, rakd el az edényeket, pakolj el mindent az asztalról és konyhapultról. Mert ami ezután jő, az kész káosz lesz.
  3. Kezdd el a szekrények tartalmát kipakolni, fentről haladj lefelé. Ahol kipakoltál töröld ki, tegyél tiszta fehér papírt, és vagy rajzszeggel vagy ragasztószalaggal fogasd oda.
  4. A konyhában elengedhetetlen, hogy dobozokat, műanyag vagy üveg tárolókat használjunk. Nem csak helyet spórolunk vele, de rendszerezni tudjuk a dolgokat, és nem jövünk dühbe mikor kiborul a lisztes tasak, vagy valami magok, vagy fűszer. Most nyilván elég költséges lenne bedobozolni 3 féle rizst, 3 féle lencsét, meg nem tudom miket, de amit a leggyakrabban használunk, azt mindenképp érdemes: liszt, cukor, panírliszt, rizs, kakaó, és társaik.
  5. A rengeteg megkezdett kis dolgokon a csomagolást tűrd le, ragasztószalaggal fogasd meg, hogy ne boruljon ki, és tedd bele egy dobozba őket.
  6. Ami lejárt dobd ki, általában ezek a sütéshez használt alapanyagok: pudingporok, sütőporok, zselék, fixálók stb.
  7. A fűszereket rendszerezd, amit gyakran használsz tartsd elől. 
    Új helyre költöztek, mert a szekrényben már nem volt hely.
  8. A legtöbbet használt dolgokat mindig szem magasságba, kéz alá tedd, hogy könnyen elérhető legyen.
  9. Ha a poharak, csészék, tányérok közt van hibás, letörött szélű, dobd ki. Minek gyűjtögetni, úgyse veszed elő.
  10. Az edényekből is kidobtam egy párat, felszakadt Tefal serpenyők, sültes tálak, ezek károsak az egészségre.
    Megoldás a födők tárolására
    Forrás:www.homedit.com
  11. Szelektáljunk az evőeszközök között is. Általában rengeteg kés van, aminek a fele se vág, vagy nem szeretjük, nem használjuk, kifele velük! 
  12. A tálaló, keverő kanalakat, ecseteket, ollót stb vagy felakasztva tárolhatod, vagy ha van külön fiókod neki, vagy a legegyszerűbb egy széles csészében a konyhapulton,hogy kéz alatt legyenek.
    Forrás: www.homedit.com
  13. Ha nálad is van egy "lim lom-os fiók" amibe mindent besuvasztasz, mert melós lenne mindent a helyére rakni /ilyenek írószerek, befőző gumik, nylonzacskók stb/ , akkor űrítsd most ki, és könyörtelenül dobj ki mindent, ami nem kell. A nylonzacskókat beleteheted egy dobozba, de nem kell belőlük 100 db, a befőző gumikat egy kis befőttes üvegben tárolhatod.
  14. Ha olyan szerencsés vagy, hogy van kamrád / nekem nincs/ , akkor azzal is elleszel egy napig. Dobj ki minden penészes, megkezdett, de elfelejtett befőttet, rendszerezd a befőttes üvegeket évjárat és tartalom szerint, címkézd fel őket. Annyira jópofa ötleteket láttam a neten a zöldségek tárolására is.
    Forrás: www.homedit.com
  15. A fagyasztót és hűtőt is ideje kitakarítani, hanem várhatsz vele a nagytakarításig. Nekem hátra maradt...:) Nemsokára lesz egy cikk, hogyan rendszerezzük és mit hol tároljunk a hütőben..
  16. Ha kész vagy a szekrényekkel, fiókokkal, maradt a konyhapult. A lehető legkevesebb dolgot hagyd elől. Persze egy üres nagy felület ordít a dolgok után, de győzd le a kísértést, és minimalizáld, hogy mit teszel ki. Annyira idegesítő, mikor főznél, de nincs hova lerakni a vágólapot, vagy két tálat egymás mellé.
  17. Manapság mindenre konyhagépet találnak ki, az ember hajlamos mindent megvenni, ha telik rá, szendvicskészítő, waffel készítő, hot dog készítő, fagyi készítő, kenyér készítő stb stb. S ezek hol landolnak általában? A konyhapulton. Először is szerintem nem érdemes ezeket a gépeket megvenni, ha meg megvettük, nem érdemes elől tartani, mert félévente/évente ha használjuk őket. Tegyük akkor el a kamrába, és ha fagyit enni támad kedvünk, elő tudjuk venni. Csak kizárólag azokat hagyjuk elől, amit mindennap használunk.
  18. Mivel a konyha legtöbb esetben átjáróház, így mindig olyan dolgok landolnak a konyha/étkező asztalon ami nem oda való: telefonok, kulcsok, levelek, papírok, szerszámok stb. Próbáljuk ezeket mindennap helyrerakni, vagy tegyünk ki egy kis tálkát a közelben, amibe bele lehet ezeket tenni.
  19. Utolsó tippként, mindennap úgy feküdj le, hogy rend /tisztaság legyen a konyhában, így másnap reggel tettrekészen foghatsz neki a reggelinek, a dolgaidnak, és nem a takarítással kell rögtön a napot kezdened!


Pillanatképek a konyhámból:













Nektek melyik szekrényben a legnagyobb kihívás rendet tartani?