2016. július 28., csütörtök

Tippek az előszoba kialakításához, hogy a rend látszatát keltse

       
Innen


     Sokszor nem fektetünk nagy hangsúlyt a bejáratra, pedig nagyon is meghatározza az egész lakásunk harmóniáját. Ez a legelső hely, ahová belépünk mi magunk is és a vendégeink is, ugyanakkor az utolsó hely is amit látunk, mikor elindulunk otthonról. Talán észre se vesszük (mondjuk én nagyon is) és frusztrációt vált ki, ha rendetlen, túlzsúfolt.
        Másfelől a feng shui szerint is nagyon fontos, hogy az előtérbe rend legyen, hívogató, barátságos környezet fogadjon minket. Mivel itt található a főbejárat, az energiák is itt áramlanak be otthonunkba. Ha nem hagyjuk, hogy az energia átjárja a házunkat, mivel megütközik a "nagy káoszban", kihat az egész családunk közérzetére.
Innen



Mit tehetsz, hogy az előszobád barátságos, hívogató legyen?

  1. Figyelj a megvilágításra. Ha nincs elegendő természetes fény, gondoskodj erős lámpáról, hogy a fény átjárja az egész teret.
  2. Figyelj a lim-lomokra. Ez az a hely, ahol sokmindent lehanyigálunk, ami aztán megbontja a rendet. Lennebb találsz erre rengeteg rendszerezési tippet, hogy elejét vehesd a káosznak.
  3. Helyezz el itt egy szép festményt, családi képeket vagy egy szép tükröt. Amikor belépsz valahová a legelső benyomást vizuálisan kapod. Tégy róla, hogy a belépők jó érzésekkel gazdagodjanak.
  4. Úgyancsak segít, ha elhelyezel itt egy virágos szobanövényt vagy egy vázát friss virággal.
  5. Szerezz be egy vidám lábtörlőt, ami illik az otthonodhoz, vagy egy puha szőnyeget a folyósódra.
  6. Tégy egy kis padot az előtérbe, hogy a cipőhúzás könnyebben menjen. (lásd a tippeknél)

Hogyan rendszerezd az előszobát?

2016. július 26., kedd

10 mód arra, hogyan végezz több dologgal kevesebb idő alatt

 

      Az idő pénz. Nem, az anyukáknak az idő kincs. Sosincs belőle elég, és a mindennapi feladatok elvégzése végeláthatatlannak tűnik. Ha kicsi a gyerek, sietned kell, hogy elvégezd a dolgod míg alszik, míg nem nyűgös, ha már nagyobb sietned kell a suli előtt, sietned kell az ebéddel, mire hazaérnének, utána sietsz a külön programjaikra, majd a vacsi elkészítésével...és ebbe még nem is volt benne a takarítás. Ha nem koncentrálsz megfelelően, nem tudod a feladataidat teljesíteni.
Íme néhány tipp, hogyan végezz el több feladatot kevesebb idő alatt.

  1. Teremts rutinokat! Tudod, hogy mit kell megtenned, hogy jól működjön a háztartásod, a családi életetek, nincs más hátra mint ezekből a feladatokból rutint kovácsolni, hogy magától menjen a dolog, és hipp hopp kész legyetek a dolgokkal.
  2. Kelj fel kicsit korábban, vagy feküdj le később, amelyik neked jobban megfelel. A lényeg, használd ki az időt, míg a gyerekek alszanak. Ha nem munkára, hát legalább a magad kényesztetésére.
  3. Kapcsold ki az értesítéseket a telefonodon. Ha állandóan csipog, mert valaki valamit csinált a Fb-on vagy e-mailt kaptál, folyamatosan megszakítod a munkádat, és eltereli a figyelmedet. Nem dől össze a világ, ha fél napig nem lépsz be a közösségi oldalakra.
  4. Rövidítsd le a TO DO listádat: Csak a legfontosabb tennivalóidat írd össze, hogy elsősorban azokra koncentrálj, ha megvannak, jöhetnek a többiek.
  5. Mozogj. Iktass be legalább 10 perc mozgást a nap közepén, fitness vagy tánc, bármi ami téged rögtön jó kedvre derít, és energiával lát el a nap többi részére.
  6. Maradj egészséges. Figyelj az életmódodra. Ha nem iszol elég vizet, fáradtabbnak érzed magad, ha nem alszod ki magad, ugyancsak, ha nem ügyelsz a higiéniára, megbetegszel.
  7. Koncentrálj. Próbálj meg ne ide-oda futkosni, 2 dologba belekezdeni egyszerre. Előbb végezz el egy dolgot, utána fogj neki a másiknak. Gyorsabban végzel.
  8. Lomtalaníts. Ha túl sok cuccod van a lakásban, folyamatosan elvonja a figyelmedet, és az idődet. Minél üresebb, rendezettebb egy szoba, annál gyorsabban végzel vele.
  9. Állíts fel fontossági sorrendet. Mondj nemet a jelentéktelen dolgokra. Ha nem segít a céljaid vagy a családod céljainak eléréséhez, ne tedd meg.
  10. Táplálkozz okosan. Egyél többször kevesebbet, tele vitaminnal, fehérjével, megfelelő gabonával. A megfelelő táplálék több energiát ad.


2016. július 22., péntek

9 dolog, amelyet tisztíts meg influenza/megfázás után

   

Nincs olyan család, ahol ne ütne be legalább egyszer az influenza, ami aztán rátapad a család összess tagjára. Nálunk ezen és a múlt héten volt esedékes, valami nyári grippa kiütéssel, kezdte a kicsi, folytatták a nagyok...Valahogy hétvégére lehet, hogy kimászunk a sok takonyból és baciból...Ilyenkor jó, ha az ember felfrissíti a lakást, lefertőtleníti a dolgokat, és máris új emberként fog visszatérni. Ez nem csak a frissesség miatt kell, de ha nagyobb a család, és még mindenki nem esett át rajta, ajánlatos megelőzni a továbbterjedést, és kitakarítani hamar az egész lakást.

Hogyan frissítsd fel a lakást betegség után?

  • Szellőztesd ki a házat. Engedj be friss levegőt! Húzd el a függönyöket, hadd járja át az egész házat a  napsütés és a friss levegőt.
  • Cseréld le az ágyneműket, törölközőket. Általában influenza esetén lázunk is van, ami izzadáshoz vezet, ezért a baktériumok is jobban megtelepednek az ágyneműn. Nem beszélve a tüsszögésről, köhögésről. Az ágyneműt mosd magas hőfokon és, hogy fertőtlenítsd is, töltsél a mosógépbe 1 csésze ecetben elkavart 2-3 csepp teafaolajat. A teafaolaj természetes baktériumölő, fertőtlenítő. Súlyosabb lefolyású betegség esetén érdemes magukat a párnákat is kimosni, mert megtelnek bacilusokkal, amelyek a szájunkból, orrunkból vándorolnak át.
  • Töröld le a gyakran érintett dolgokat, mint ajtókilincsek, villanykapcsolók, távirányító. Ezt megteheted egy fertőtlenítővel befújt kendővel vagy alkoholos vattával, esetleg az előbb említett teafaolajas ecettel.
  • Mosd ki a plüssállatokat! Betegség esetén a plüssállatokat is többet szorongatják a gyerekek, és átkerülnek oda is a bacik. Egy tipp: állítólag az UV sugárzás is öli a bacikat, ezért jó, ha a napra teszed ki a dolgokat, ruhákat száradni.
  • Alaposan tisztítsd ki a fürdőszobát. Ezt nem kell ragozni, a legjobb ha mindent lefertőtlenítesz.
  • Fertőtlenítsd a fogkefédet is. Erre nem is gondoltál volnál, igaz? Pedig azt mondják, hogy betegség után ajánlatos a fogkefét is fertőtleníteni. Tedd bele 1 csésze ecetbe/1 csésze szájvízbe/1 csésze vízbe, melybe 10 csepp teafaolajat csepegtetsz. Hagyd pár órát állni benne.
  • Töröld át az elektronikai cuccokat. Köztudottan rengeteg bacilus megtelepszik a telefonon, tableteken, laptopon, ezért nem csak betegség után érdemes őket egy alkoholos kendővel áttörölni.
  • Ne feletkezz el a kanapén található díszpárnákról, takarókról sem. Ha ti is szeretitek a kanapén begubózva átvészelni a náthát, akkor bizony rájuk is ráférne egy mosás.
  • A szemetesek kitörlése. Ha a szobákban vannak szemetes vödrök, ajánlott azokat is kitörölni, hiszen mindenki oda dobja bele a taknyos zsepiket.




Más nincs hátra, mint jó egészséget kívánni. :)


2016. július 21., csütörtök

Hogyan rendszerezzük a fiókokat a konyhában?

ikea.com

    A konyhában mindennek olajozottan kell működnie, hogy a főzés gyorsan menjen, utána meg a rendrakás.


    Az alapszabályok a konyhában

  • Mindennek meg kell legyen a saját helye.
  • Kéz alatt kell legyenek a mindennap használt dolgok.
  • Tudnod kell mi van a konyhában, az utolsó fogvályóig.
  • Rendben kell tartsd a szekrényeket.


     Ha te is sok időt töltesz a konyhában, ezek a tanácsok aranyat érhetnek, mert el se gondolnád, mennyi idő megy el a keresésre, ha nem tudod pontosan, hol vannak a dolgaid, ha nincs rend a szekrényben, ha elérhetetlen helyekre teszed a dolgokat, még az se mindegy hogyan van elrendezve a konyhád. 
   Tedd fel a következő  kérdéseket magadnak, hogy megtudd, te is vesztegeted-e az idődet a konyhában?
  1. Kell-e futkosnod a tűzhely és a mosogatókagyló között?
  2. A tűzhely és konyhapult közt, ahol felvágod a zöldséget?
  3. Minden egyes fűszerért meg kell-e fordulj főzés közben?
  4. Kell-e lépéseket tegyél a mosogatókagyló és mosogatógép közt, amikor rakod be a mosatlant?
  5. Ki kell-e szedjél mindent a szekrényből, hogy elérd mondjuk a zsemlemorzsát?
  6. Fel kell állj székre, hogy levedd a mérleget a szekrény tetejéről?
     Ha egyre is igennel válaszoltál, akkor biza a konyhád értékes perceket vesz el az idődből. Megfontolandó átrendezni kicsit, mert sokkal kényelmesebb és örömtelibb dolgozni egy jól megszervezett konyhában. 
     De ma lássuk, hogyan rendszerezzük a fiókokat....

1. Először is szedjél ki mindent a fiókokból. Töröld ki őket, tegyél papírt vagy speciális védőt a fiókok aljába.
2.Most gondold át, hogyan tudnád a legtöbbet kihozni belőlük, hogy a rendszerezéssel megkönnyítsd a saját dolgodat. Könnyű elővenni amit nap mint nap használsz, a fűszerek, serpenyők, főzéshez szükséges kellékek közel vannak a tűzhelyhez? Ha mosogatógéped van, a tányérok, poharak közel vannak hozzá, hogy ne kelljen sokat forogj a konyhában?
3. Ha szükséges teljesen rendezd át a fiókokat, hidd el nagy segítség lesz.
4. Csinálj egy tervet, mit hová teszel. Szükséged van-e rendszerezőkre a fiókodban, hogy a rend ne ideig óráig tartson.
3. Lomtalaníts. Ami el van törve, hibás, nagyon idejét múlt, nem is használod, mindenféle kacat ami nem is odajár, de siettedben bedobod a fiókba. Szabadulj meg a kacatoktól, jót tesz a háznak is és a lelkednek is.
4. Pakolj vissza. 

Jöjjön pár ötlet, hogyan rendszerezheted a fiókok tartalmát.

2016. július 15., péntek

Hogyan tartsunk rendet a konyhaszekrényben?

   Mindenkinek van egy olyan szekrénye a konyhában, ahol a fűszereket, a főzéshez szükséges alap élelmiszereket tartja. Mivel ez az a hely ahonnan a legtöbbször kiveszünk majd visszateszünk dolgokat, elég hamar kupi tud lenni. Mindig sietünk valahová, aztán nem úgy és nem oda kerülnek vissza a dolgok ahová járnak. Előfordul, hogy kiömlik a liszt, a cukor vagy miegymás, nem tudjuk lezárni a csomagolásokat, lefolyik a méz, az olaj az üveg oldalán, aztán ragad a papír...
    Hogyan tudjuk mindezt megelőzni úgy, hogy időnkbe se kerüljön? A kulcs a tökéletes rendszerezésen múlik. Egyszer kell neki állj, megcsináld jól, utána meg csak olajozottan működni fog a rendszer, idő ráfordítás nélkül.

    Hogyan kezdj neki?


  1. Szedjél ki mindent az adott szekrényből az asztalra.
  2. Töröld ki, majd tegyél papírt bele. Az nem csak segít, hogy megóvd a szekrényt, de tisztább hatást kelt, és szebb is.
  3. Csinálj egy tervet, hogy mit hová teszel.
  4. Minden amit napi szinten használsz, legyenek elől, hogy ki tudd venni a szekrényből, amint kinyitod.
  5. Olyan dolgokat, hogy liszt, cukor, müzli, gríz, rizs egyszóval amit te mindennap/nagyon gyakran használsz tárold őket üvegben, műanyag dobozban stb. Megelőzöd, hogy lisztes, cukros legyen a polc. Megéri befektetni tárolókba, mert nem csak megkönnyíti a dolgod, de helyet, időt spórolsz magadnak, és élvezetesebb is használni.
  6. A többi alapanyagot a saját csomagolásában visszatűrve, leragasztva egy dobozban tárold. A doboz azért kell, hogy egyrészt egy helyen rendszerezve lesznek a dolgok, továbbá ha keresel valamit, a dobozt gyorsan kikapod a szekrényből, és ki veszed ami neked kell, nem a szekrényben fogod összetúrni az egészet, hogy ki vedd a még 2 maréknyi száraz babot.
  7. Külön dobozba tedd a folyékony hozzávalókat, fűszereket, mint méz, szójaszósz, különleges olajak, ecetek stb.
  8. A fűszereket tarstd közel a tűzhelyhez, hogy el se kelljen mozdulj mikor fűszerezed az ételt. Teheted egy felső fiókba bele állítgatva, így fentről látod, hogy mi mi az, vagy az új konyhaszekrényeknél egy kihúzhatós keskeny szekrények vannak 2 polccal, vagy  egyszerűen tegyél fel egy polcot a falra, és sorakoztasd fel őket.
  9. Bármi egyéb dolgok találhatóak a szekrényedben, ne feledd a doboz a legjobb barátod a rendszerezésben. Egyszerűen összetartja a dolgokat. Veheted az Ikeaból őket vagy otthon gyűjtsed a kartondobozokat, mindegy. A doboz király! :)
Bevásároltam én is dobozokból, és nekiugrottam a szekrényemnek, amiben órisái rumli volt, pont a dobozok hiánya miatt.  Még nem tökéletes a rendszer, de lassan meglesz. Nagyon szeretem, hogy minden csomagolást, papírt eldobhatok, és szép, tiszta, átlátható szekrényt kapok. Kevesebb időmbe, és kevesebb méregbe kerül ezután főzni, vége a "minden borul ki, ha valamit ki akarok venni a szekrényből" korszaknak.

Íme pár előtte-utána kép:

Ilyen volt: Pfff....jó nagy rumli, és nem szégyellem megmutatni, kicsit elhanyagoltam na...




Ilyen lett:












És a végső célom ez lenne: 

http://www.abowlfulloflemons.net/

2016. július 12., kedd

Apró dolgok amelyek örömet szereznek nap mint nap...

Mi tud örömet szerezni nap mint nap az embernek, egy otthonülő anyukának, hogy megmaradjon pozitívnak, jókedvűnek? Végig olvasva így utólag a listát, nem is olyan nehéz engem boldoggá tenni. És neked, mire van szükséged, hogy azt mondhasd a nap végén, hogy "Ez is egy jó nap volt"?!

1. Egy közös nyugodtan elfogyasztott finom reggeli a férjemmel és a fiammal. - Szeretem ha kipihenten (és ezért) jókedvűen ébredek, olyankor készítek valami finom reggelit, szépen megterített asztallal, ami megadja a löketet az előttünk álló napra. Jó érzés korán reggel nyugodtan az asztal mellett beszélgetni és reggelizni.

2. Reggeli tusolás. - Sokkal jobban szeretek tusolni reggel mint este. Felébreszt, felfrissít, ugyanakkor arra ösztönöz, ha már ott vagyok a fürdőszobában kisminkeljem magam, beszárítsam a hajam, és felöltözzek szépen akkor is ha nem megyek sehová. Csak szimplán jól érzem magam tőle.

3. Reggel kimenni a friss levegőre. -

2016. július 11., hétfő

Anya a fürdőszobában...Uppsz...túl bizalmas?

    Nem tudom te hogy vagy vele, de nekem a fürdőszoba lett a mentsváram. Sokszor csak azért megyek be, hogy egy kis időt egyedül lehessek, mikor már nem bírom idegileg vagy csak szükségem lenne rá, hogy egyet ordítsak "Elég!"...na olyankor szoktam sűrűbben járni a fürdőbe. Szerintem ezzel szinte minden anya így van...az már más dolog, hogy azok a kis ajtó alatt átnyúló kezek (mindenki ismeri a képet a netről)
mindenhol megtalálnak, de legalább apa előtt nem kell magyarázkodnod, hogy miért ülsz a fürdőben negyedórát...hát ha menni kell, menni kell...:) ez a természet és kész vagy nem..:D...de pssszzt...maradjon ez a mi titkunk...
     Remélem nem túl sok megosztani, hogy én a wc-én olvasok, netezek a legtöbbet. De csak ott van időm és nyugtom! A telefonom már hónapok óta a fürdőben van (csak netezésre használom), mellette egy könyv, időnként magazinok..Szóval ez az én kis zugom.. És a minap annyira jó ötletet láttam meg az interneten, hogy veletek is meg kell osztanom. Szuper kis ötlet az újságok, magazinok tárolására, hogy ne a földön heverjenek.
www.bhg.com


Ti olvastok a fürdőszobában?

2016. július 5., kedd

Tudtad, hogy a pizsamádat 3 naponta kéne lecseréld?

Őszintén válaszolj, te milyen gyakran cseréled az ágyneműdet? Hetente, kéthetente, havonta? Na ugye...szinte biztos vagyok benne, hogy nem a hetentét válaszoltad..ha mégis, akkor elnézést, és gratulálok, hogy te ilyen szorgalmas vagy..:) Mi, meg a többiek valamiért általában kéthetente, de olyan is van, hogy elcsúszik három hétre is. Nem tudom miért, ezt láttam, ezt szoktam meg, vagy mert szívből utálom vasalni az ágyneműket, nem tudom...De a tudósok most megmondják nekünk a frankót, hogy milyen gyakran kellene mosnunk a dolgainkat...Jó persze, igazuk van, a legtöbb már eddig is így ment, a többit meg még gyakorolnom kell...Na lássuk!

Ágynemű:

  • Hetente kellene cserélni az ágyneműnket, hogy a poratkák és minden más allergén dolgok ne szaporodjanak el túlságosan, ezáltal csökkentjük az asztma, allergia kialakulását. Nem utolsó sorban, ha belegondol az ember, hogy a poratkák gyakorlatilag belőlünk táplálkoznak....fújjj..na jó éjszakát..:) Szóval, mivel közvetlenül érintkezik a bőrünk a lepedővel, és rengeteg bőr hámlik le rólunk az éjszaka folyamán, nem beszélve arról, ha nem tusolunk le minden este....ezek már jó okok arra, hogy gyakrabban kezdjük cserélni az ágyneműnket. Az ágyneműket a lehető legmagasabb hőfokon mossuk ki.

2016. július 1., péntek

Unatkozik a gyerek? 5 tudományos kísérlet, amit elvégezhettek a gyerekkel együtt

Ezekkel a kísérletekkel biztosan felkelted a gyerekek érdeklődését, és még tanulnak is belőle.

1. Elpusztíthatatlan luftballon
www.youtube.com

Amire szükséged van: 2 luftballon, 1 gyertya, gyufa, víz

A kísérlet: Fújd fel az egyik luftballont, tartsd a láng fölé, hogy bebizonyítsd, hogy a lufi a lángtól fel fog robanni.
                  Ezután a másik lufit töltsd meg vízzel, majd újra a láng fölé tartva meglátod, hogy ebben az esetben a lufi ellenáll a tűznek.

Magyarázat: